BÖREKLER

Aniden Gelen Misafire Şipşak Hazırlayabileceğiniz 10 Çıtır Çıtır Milföy Börek Tarifi

Sıcacık bir çayın yanında çıtır çıtır bir börek hayal edenleri ama çok da zamanı olmayanları böyle alalım. Eğer buzluğunuzda bekleyen milföy hamurları varsa canınız her çektiğinde ya da çat kapı misafir geldiğinde hızlıca nefis börekler yapmak hiç de zor değil.

Pratiklikte üstüne kimseyi tanımayan bu çeşit çeşit milföy böreği tarifleri her ihtiyaç duyduğunuzda yardımınıza koşacaklar.

Öyle de nefisler ki…

  • Tepside talaş böreği tarifi

İçi bol garnitürlü, en doyurucu börek tariflerinden olan talaş böreğini tepside hazırladık bu sefer. Çıtır çıtır dış hamuru, nefis iç harcıyla onu her öğün yemek isteyeceksiniz.

  • Kıymalı muska böreği tarifi

Kıymalı Muska Böreği Tarifi

En klasik böreklerden biri olan muska böreğini daha da pratik hale getirelim dedik ve milföy hamurlarından yardım aldık. İçine de nefis bir kıymalı iç harç hazırladık.

  • Şipşak tatlı börek tarifi

Şipşak Tatlı Börek Tarifi

Börek dediğin sadece tuzlu olmaz, yeri gelir dünyanın en nefis tatlısına da dönüşebilir. Tıpkı az malzemeyle hazırlanan bu dünyanın en en en kolay tatlılarından birine dönüşen tarifte olduğu gibi.

  • Patatesli milföy böreği tarifi

Patatesli Milföy Böreği Tarifi

Patatesi böreklere çok yakıştıranları böyle alalım. Hamur açma, yoğurma derdi olmadan puf puf bir patatesli börek hazırlayalım. Çayları da demleyip misafirleri davet edelim.

  • Tavuklu milföy böreği tarifi

Tavuklu Milföy Börek Tarifi

Hazırlaması sadece on dakika süren ama lezzetiyle de şaşırtan bir börek tarifi bu. İçinde kıymaya göre daha ekonomik olan tavuk ve bol garnitür bulunan bu böreği çok seveceksiniz.

  • Kabaklı börek tarifi

Kabaklı Börek Tarifi

Şimdiye kadar milföyle patatesli, peynirli, kıymalı, ıspanaklı börekler yapmış olabilirsiniz birçok kez. Peki ya hiç onu kabaklı yapmayı denediniz mi?

  • Pazılı börek tarifi

Pazılı Börek Tarifi

Normalde pazı tüketmeyene bile kendini hemen sevdirecek bir börek yapalım hadi. Pratiklikte bir dünya markası olan milföyler de bize eşlik etsin.

  • Pastırmalı börek tarifi

Pastırmalı Börek Tarifi

Paçanga böreğini sevenleri böyle alalım. Çünkü pastırmanın böreğe yakıştığını çok iyi bilen sizler için hem çayın yanında hem de kahvaltıda yenebilecek bir börek hazırladık.

  • Ispanaklı milföy tarifi

Ispanaklı Milföy Tarifi

Gelin bu sefer ıspanaklı milföy böreğini biraz farklılaştıralım. Milföy hamurlarına değişik şekiller verelim ve çayın yanına onu gururla davet edelim.

  • Kıymalı milföy ruloları tarifi

Kıymalı Milföy Rulosu
Rulo haline getirdiğimiz milföy hamurlarının arasına bolca kıyma koyduk. İçine yenibahar, kimyon gibi farklı baharatlar da ekleyince tadından da yenmedi.

Bir cevap yazın

Arkadaşınıza gönderin!